Genel

Her Zaman Sohbet-I Canan Edeceğiz

By  | 

Sıkıntılı zamanlar yaşıyoruz.

Hafakanlar basıyor yüreklere. Zihinlerde kemirgen şüpheler.

İnsanlığın sınırlarını çoktan aşan zulümler, isyanlar, günahlar yükseliyor eski dünyanın arzından semasına.

Ve alışıyor insan…
Zulmettikçe zalimliğe…
Günah işledikçe günaha…
Şikâyet ettikçe şekvaya…

Yahut secde ettikçe ibadete…
Zikrettikçe huzura…
Ellerini kaldırdıkça duaya…

Alışmak istemedik; devamlı zalimden şikâyet etmeye, hiç durmadan yemeye, hep oturmaya, sürekli moral bozan muhabbetler etmeye…

Okudukça okuyalım, hep Sohbet-i Canan edelim, zikrettikçe huzur dolalım, secde ettikçe kul olalım istedik…

Dağılan ailelerimizi ve kaybolan samimi muhabbetimizi toparlayalım arzu ettik.

‘Safımız belli olsun, İbrahim’in tarafındayım’ diyerek, gagasında Hazreti İbrahim’in ateşine su taşıyan kuş misali olabilmek niyetimiz…

Pek çok dostun, “Ailemize ve çocuklarımıza hitap eden bir yayına ihtiyacımız var.” talebi, böyle bir niyetle birleşince, bu yayının doğmasına vesile oldu. Ve Allah’ın lütfuyla, farklı ülkelerde yaşayan ve fakat aynı duyguları paylaşan, küçük bir ekip meydana geldi. Ekibin bir kısmı, ülkesinden ayrılmak zorunda kalmış ‘muhacir’lerden’, bir kısmı da onlara fedakârca destek veren, gönlünü ve sofrasını açan ‘ensar’dan’ oluşuyordu.

Herkes kucağındaki projeleri ortaya koydu ve çok sevilen ‘Ailem’ dergisi ‘Yeni’lenerek geri döndü. Yanında da 16 sayfalık ‘Çocuk’ ekiyle beraber.

‘Ailem’de uzman yazar kadrosunun kaleme aldığı yazıların yanı sıra, hayatın her yönüne dokunan dosyalar da yer alacak. Ahlak, dini hayat, sağlık, psikolojik testler, eğitim ve çocuk gelişimi hakkındaki yazıları kaçırmak istemeyeceksiniz.

Çocuk ekimiz de ise, eğlenceli fıkralar, bulmacalar ve çizgi hikâyelerin yanı sıra, ahlak öğretileri ve ‘Değerler Eğitimi’ni ön planda tutan hikmetli yazılar olacak.

 Yorum Yapabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir